Přeskočit na obsah

DOPRAVA

DOPRAVA

Volba dopravního prostředku pro cestu na akci záleží na vás. Představujeme vám několik možností a výhod, které můžete využít. Souřadnice festivalového areálu jsou 50.2533528N, 15.8381253E.

 

Můžete dorazit na kole nebo koloběžce.

Pohodlnou dopravou na akci Open Skies For Handicapped je vlak. Do Hradce Králové je možné se dostat ze všech částí ČR. Z Brna, Ostravy a Olomouce je potřeba přestoupit v Pardubicích, odkud jezdí spoje do Hradce často. Z Prahy jezdí pravidelné přímé spoje. Informace o jízdenkách a jízdních řádech naleznete na webu Českých drah.

Dálkové autobusy jezdí z Prahy (nádraží Černý Most nebo Florenc) a z Brna (nádraží Zvonařka).

 

Z hlavního nádraží Hradce Králové na letiště jezdí pravidelná linka č. 15, výstupní zastávka je „Letiště“. Ve spodní části stránky naleznete přesný dopravní řád linky č. 15. 

Cesta autem je častá volba. Souřadnice parkoviště jsou 50.2435694N, 15.8358336E. Cesta trvá z Prahy 1 hodinu a 20 minut, z Brna 2 hodiny a 15 minut, z Ostravy 2 hodiny a 45 minut a z Olomouce 2 hodiny. Níže naleznete mapku příjezdových cest.

Z Prahy: Cesta z Prahy na festival do Hradce Králové po dálnici D11 trvá zhruba 1 hodinu a 20 minut. Sjeďte z dálnice u Hradce Králové na silnici č. 11 (Exit 95 na Šumperk a HK-Plotiště) a pokračujte směrem na Náchod/Jaroměř po silnici 33. Projedete Předměřice nad Labem, odbočíte na Lochenice a Festival Park a následně pojedete ulicí Obránců Míru až na ulici Průmyslová. Ta vás dovede k vjezdové bráně na ulici Jana Černého.

Z Brna: Cesta z Brna trvá přibližně 2 hodiny a 15 minut. Vydejte se po silnici č. 44 do Svitav a následně po silnici č. 35 do Hradce Králové. Zde odbočte na Gočárův okruh směrem na Náchod (silnice č. 31) a pokračujte k třetí světelné křižovatce. Odbočte doprava na ulici Akademika Bedrny, která vás dovede až na letiště Věkoše k vjezdové bráně.

Z Ostravy: Cesta z Ostravy trvá zhruba 2 hodiny a 45 minut. Vydáte-li se po dálnici D1, pokračujte po silnici E442 okolo Olomouce, přes Mohelnici, Moravskou Třebovou a Litomyšl do Hradce Králové. Zde odbočte na Gočárův okruh směrem na Náchod (silnice č. 31) a pokračujte k druhé světelné křižovatce. Odbočte doprava na ulici Akademika Bedrny, která vás dovede až na letiště Věkoše k vjezdové bráně.

Z Olomouce: Cesta z Olomouce trvá 2 hodiny. Vydejte se po silnici E442 přes Mohelnici a Litomyšl do Hradce Králové. Zde odbočte na Gočárův okruh směrem na Náchod (silnice č. 31) a pokračujte k druhé světelné křižovatce. Odbočte doprava na ulici Akademika Bedrny, která vás dovede až na letiště Věkoše k vjezdové bráně.

PARKOVÁNÍ

Na akci „Open Skies for Handicapped“ mohou návštěvníci parkovat zdarma na parkovišti u brány číslo 26. Toto parkoviště je určeno pro snadný přístup a pohodlí účastníků akce.

Pro lepší orientaci a názornost, jak se k parkovišti dostat, je na webové stránce akce k dispozici fotografie mapky s jasným vyznačením polohy parkoviště a  vstup na akci. Mapa lze zobrazit zde.

Doporučujeme si mapu předem prohlédnout, abyste měli přehled o prostředí akce a byli připraveni na svou návštěvu. Tímto způsobem budete mít vše potřebné pro pohodlný a bezstarostný zážitek z akce.

Ujistěte se, že sledujete aktuální informace a dopravní situaci v okolí, abyste mohli svou cestu a parkování na akci naplánovat co nejefektivněji. V případě potřeby se neváhejte obrátit na pořadatele, kteří vám rádi poskytnou veškeré potřebné informace a podporu.

MAPA PŘÍJEZDOVÝCH CEST DO PROSTORU AKCE
SOUŘADNICE BRÁNY Č. 26 - 50.2533528N, 15.8381253E

MAPA PROSTORU AKCE A PARKOVÁNÍ

JÍZDNÍ ŘÁD LINKY Č.15 ZE ZASTÁVKY TERMINÁL HD SMĚR ZASTÁVKA LETIŠTĚ

JÍZDNÍ ŘÁD LINKY Č.15 ZE ZASTÁVKY LETIŠTĚ

KONTAKT

Ing. Petra Týfa Macolová
[email protected]

+420 605 336 483

Telefon dostupný mezi
8:00-15:00

ADRESA
LETIŠTĚ

Sídlo společnosti
Letecké služby Hradec Králové a.s.
Piletická 151, Rusek, 500 03 Hradec Králové

KONTAKTNÍ
FORMULÁŘ